Perşembe, Şubat 17, 2011

Maria's Cheesecakes

Maria's cheecakes, uzun süredir merak ettiğim mekanlardan biriydi... Artık kitaplarda bile Türkiye'nin en iyi cheesecakeleri burada diye okumaya başlayınca dayanamadım ve nihayet bugün gittim.

Maria's cheesecakes; Beykoz'un Çavuşbaşı köyünde. Küçük ve sevimli bir mekan. Toplam 3 masası var. Mutfak tezgahın arkasında, açık ve pırıl pırıl.

Çalışanlar bir yandan servis yapıp müşterilerle ilgilenirken diğer yandan mutfakta ertesi gün hazırlıklarını tamamlıyorlardı.

Biz frambuazlı ve keki brownieli cheecake ile ıspanaklı kiş tercih ettik.

Yediğim en iyi cheesecake olmasına rağmen beklentimin daha da yüksek olduğunu belirtmeliyim.

Frambuazlı sos harikaydı. Hatta dayanamayıp bir parça sosu ayrıca istedik.

Çeşit çok fazla yoktu, belki de kapanış saatine yakın gittiğimiz için kalmamıştı. Ama biraz daha yaratıcı çeşit ve taze demlenmiş çay olsaydı daha keyif verici olacaktı.

Mekan, oturup sohbet edilerek zaman geçirilebilecek bir mekan değil açıkçası bu kadar yol gittikten sonra daha sevimli bir mekan ve daha sıcak bir karşılama ile ilgi beklediğimizi belirtmelyim.

Her ne kadar lezzetli kekleri olsa da dönüşte uğradığımız Çamlık fırının karalahanalı ekmeği çok daha yaratıcı ve çalışanları çok daha güleryüzlüydü.

http://www.mariascheesecakes.net/

1 yorum:

  1. çavuşbaşını avucumun içi gibi bilirim:)
    ne güzel bir mekandır kimbilir..
    ahh istanbull özledim:)

    YanıtlaSil

Alternatif Strasbourg Rehberi

Gezilerim hakkında yazarken  rehber ifadesini kullanmaktan aslında hiç hoşlanmıyorum.2-3 günlük tatillerle  kime nasıl rehberlik yapabil...